W samo południe rozpocznie się w Warszawie organizowany przez Platformę Obywatelską Marsz 4 czerwca. Jego uczestnicy przejdą z placu Na Rozdrożu na plac Zamkowy. Na miejscu sa już także mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego.

Uczestnicy marszu mają zacząć się zbierać ok. godz. 11:00. Ruszą w samo południe z placu Na Rozdrożu, przez plac Trzech Krzyży, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Zakończą przemarsz na placu Zamkowym, gdzie dotrą ok. godz. 14. Tam wydarzenie ma potrwać do godz. 18.

Marsz mają otwierać krótkie przemówienia liderów zaangażowanych ugrupowań. Na placu Zamkowym, który jest ostatnim przystankiem na trasie wydarzenia, przemówić ma Donald Tusk.

Głos mają mieć też aktywiści, działacze i uczestnicy marszu. Dla nich przewidziano platformę, która będzie jechała wraz z przemarszem i z której apele i przemówienia mają być słyszane na całej trasie.

Organizatorem dzisiejszego marszu jest Platforma Obywatelska. Jego główną twarzą i osobą, która od tygodni zachęca do udziału w zgromadzeniu, jest Donald Tusk. Data wydarzenia nie jest przypadkowa – to rocznica częściowo wolnych wyborów, których konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne w Polsce.

Fot. Artur Łącki