2 października br., w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się Marcelina Lichocka z oddziału przedszkolnego „0” Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie. 

Ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok, ogłoszony 6 grudnia 2017 roku, został zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, a swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, który przywitał przybyłych gości oraz podziękował za tak duże zainteresowanie konkursem na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.

Do 31 maja 2018 roku przedszkola, zainteresowane udziałem w konkursie przesyłały do komend wojewódzkich Policji / Komendy Stołecznej Policji prace wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez uczestnika materiale. Łącznie do jednostek Policji z całego kraju wpłynęło blisko 1700 prac wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych. Wyróżnienie otrzymała Marcelina Lichocka z Oddziału Przedszkolnego PSP w Kołczewie.