Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu programowania prac rządu projekt, który „otworzy ścieżkę” do tego, by za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów. Zwiększyć ma się też liczba fotoradarów, a ponadto nadzorem zostaną objęte przejazdy kolejowe.

Przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD) zapowiadają, że przybędzie fotoradarów masztowych, w całym kraju pojawić ma się ponad 500 tego typu urządzeń; nie wszystkie zostaną zamontowane w nowych lokalizacjach, część zastąpi obecnie użytkowane radary (aktualnie jest ich 358). To jednak niezbyt wielka liczba liczba w porównaniu do prawie 4 tysięcy wniosków o ich montaż w konkretnych lokalizacjach. Zwiększyć ma się nie tylko liczba radarów masztowych, ale też odcinkowych pomiarów prędkości i kamer, które monitorują wjazdy na skrzyżowania. Nadzorem zostaną również objęte przejazdy kolejowe.

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Infrastruktury złoży do zespołu programowania prac rządu projekt, który będzie zmieniał nie tylko sposób nakładania mandatów z fotoradarów, ale też będzie otwierał ścieżkę do tego, żeby za radykalne wykroczenia drogowe móc zmienić wysokość mandatów drogowych.