Wolin-Emporium Handlowe zaprasza na wyjątkowe święto kultury i tradycji – Majówka na Skansenie, które odbędzie się w dniach 29 kwietnia do 3 maja. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłych atrakcjach, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Podczas imprezy odbędzie się Targowisko Wczesnośredniowieczne z udziałem rzemieślników z Polski i Europy. Wizyta na targowisku to doskonała okazja, aby zapoznać się z dawno zapomnianymi technikami rzemieślniczymi, a także nabyć unikalne produkty wykonane z sercem przez lokalnych twórców.

W planie również II Manewry Wojów, w których wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, prezentując dawne techniki walki, taktykę oraz uzbrojenie. To świetna okazja, aby przyjrzeć się historii z bliska i poznać życie wojowników średniowiecznych.

Kolejnym punktem programu będzie V Turniej Łuczniczy „Viking Arrows”. W zawodach zmierzą się łucznicy z różnych krajów, a uczestnicy będą mogli kibicować swoim faworytom, a także spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku pod okiem instruktorów. Warsztaty dla dzieci i dorosłych również nie zabraknie. To doskonała okazja, aby nauczyć się dawnych umiejętności oraz spędzić czas w sposób kreatywny i edukacyjny. Na koniec, będzie można uczestniczyć w premierze gry „Drzewo Życia”, która z pewnością zainteresuje zarówno miłośników gier planszowych, jak i historii.

Majówka na Skansenie zapowiada się jako pasjonujące i niezapomniane wydarzenie, które pozwoli uczestnikom przenieść się w czasie i odkryć fascynujący świat dawnych rzemieślników, wojowników i kultury.

fot. Organizator