Wolin-Emporium Handlowe zaprasza na wyjątkowe święto kultury i tradycji – Majówka na Skansenie, które odbędzie się w dniach 29 kwietnia do 3 maja. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłych atrakcjach, skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych.
Podczas imprezy odbędzie się Targowisko Wczesnośredniowieczne z udziałem rzemieślników z Polski i Europy. Wizyta na targowisku to doskonała okazja, aby zapoznać się z dawno zapomnianymi technikami rzemieślniczymi, a także nabyć unikalne produkty wykonane z sercem przez lokalnych twórców.
W planie również II Manewry Wojów, w których wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, prezentując dawne techniki walki, taktykę oraz uzbrojenie. To świetna okazja, aby przyjrzeć się historii z bliska i poznać życie wojowników średniowiecznych.
Kolejnym punktem programu będzie V Turniej Łuczniczy „Viking Arrows”. W zawodach zmierzą się łucznicy z różnych krajów, a uczestnicy będą mogli kibicować swoim faworytom, a także spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku pod okiem instruktorów. Warsztaty dla dzieci i dorosłych również nie zabraknie. To doskonała okazja, aby nauczyć się dawnych umiejętności oraz spędzić czas w sposób kreatywny i edukacyjny. Na koniec, będzie można uczestniczyć w premierze gry „Drzewo Życia”, która z pewnością zainteresuje zarówno miłośników gier planszowych, jak i historii.
Majówka na Skansenie zapowiada się jako pasjonujące i niezapomniane wydarzenie, które pozwoli uczestnikom przenieść się w czasie i odkryć fascynujący świat dawnych rzemieślników, wojowników i kultury.
fot. Organizator
6 komentarzy
Plaza mówi:
kwi 15, 2023
o godzinie 9:19
https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/plaza-jak-z-bajki-niedaleko-gorzowa-woda-jest-tutaj-czysta/ar/c1-8804439
Anonim mówi:
kwi 13, 2023
o godzinie 19:12
Ładnie napisane, tak pszejżyście
Anonim mówi:
kwi 13, 2023
o godzinie 20:01
Tragiczne błędy! Dwa w jednym wyrazie😢
Anonim mówi:
kwi 13, 2023
o godzinie 18:40
Jak może być „ na Skansenie”? Chyba w skansenie?
Może wypowie się językoznawca?
Mnie uczono: w Skansenie.
Często słyszę” jadę na Szczecin”, a nie do Szczecina. Sobieski jednak wyprawił się na Wiedeń.
Wiec jak to jest? Aczkolwiek w mowie potocznej wiele zwrotów jest dozwolonych, ale czy publicysta może pisać blednie?
Językoznawca mówi:
kwi 14, 2023
o godzinie 13:03
Odnosząc się do przestrzeni otwartej, wolimy w zasadzie przyimek „na”. Skansen to nazwa parku–muzeum na wolnym powietrzu.
Anonim mówi:
kwi 14, 2023
o godzinie 15:58
Masło maślane