1644 wyborców zdecydowało się obdarzyć zaufaniem Macieja Zielińskiego. Prawie połowę mniej bo 827 głosów przypadło Andrzejowi Danielukowi. Obecny Burmistrz żegna się z urzędem po 12 latach na stanowisku, natomiast Maciej Zieliński będzie trzecim w historii III Rzeczpospolitej Burmistrzem Golczewa.

Dziś mam chwilę, żeby po świętować a od jutra zaczynamy pracę. Byliśmy drużyną Zielińskiego, w dużej mierze stajemy się Radą Miejską i reprezentujemy naszych wyborców, którzy dali nam kredyt zaufania. Pewnie potknięcia będą, pewnie one się zdarzą i nasi Wyborcy nam te drobne potknięcia wybaczą. Nie wybaczą nam jednak nigdy arogancji, lenistwa, kłamstwa i egoizmu. Mówię to pro forma, bo wiem, że jesteście ludźmi którzy razem ze mną szli, aby zmieniać rzeczywistość na lepsze. Byłem gotowy na każdą decyzję wyborczą, cieszę się że będziemy pracować bo Golczewo zasługuje na nową jakość. Golczewo zasługuje na rzetelną, uczciwą, codzienną i merytoryczną pracę. Będziemy starali się dbać o dobro Mieszkańców, naszych sąsiadów i rodzin. Dostaliśmy kredyt zaufania i musimy go spłacić rzetelną i solidna pracąpowiedział tuż po ogłoszeniu wyników Maciej Zieliński.

To był gorący wieczór w Golczewie. Młody przedsiębiorca zdobył poparcie 66% głosujących, co ciekawe to tylko 1 punkt procentowy więcej od prognozowanego w naszej sondzie opublikowanej kilka dni przed wyborami przeprowadzonej na grupie 1010 Czytelników.