Rząd ma dziś ogłosić harmonogram znoszenia obostrzeń. Jednak nie wszystkie branże będą funkcjonować zaraz po majówce. Spodziewajmy się, że w pierwszej kolejności rząd postawi na edukację. Czyli – co najmniej – na otwarcie klas 1-3 w szkołach podstawowych w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i łódzkim. Tam z powodu liczby zakażeń koronawirusem, dzieci wciąż uczą się zdalnie.

Na początku maja możemy się też spodziewać ogólnopolskiego luzowania obostrzeń w sporcie. Bardzo prawdopodobne jest poszerzenie liczby osób mogących jednocześnie uprawiać sport plenerowy z 25 do 50 osób. Dodatkowo można spodziewać się otwarcia basenów i sal gimnastycznych, przynajmniej dla dzieci i młodzieży.

Na początku maja ma też wrócić kultura – czyli kina, teatry i muzea. W maju – ale najwcześniej w połowie miesiąca, lub pod koniec – otwarte mają zostać hotele i gastronomia – przynajmniej ta w ogródkach. Pod koniec miesiąca może również wrócić możliwość korzystania z siłowni. Ma się też pojawić zgoda na wznowienie wesel. To najbardziej realny scenariusz. Ale podkreślmy – wciąż scenariusz.

źródło:
PAP