Działalność swojej firmy rozpoczęli w 2019 roku poświęcając dużo czasu, przebywając mnóstwo kilometrów i poznając wielu wspaniałych ludzi. Za największe osiągnięcie upatrują obecność w trakcie największych targów w Europie we Włoskim Rimini na którym odbyli szereg szkoleń. Waflowa Lody Rzemieślnicze to coraz bardziej rozpoznawalna marka, która przyciąga klientów przepysznymi smakami oraz coraz szerszą i bardziej dostępną ofertą.

Linie produkcyjną otworzyli w czerwcu 2020 roku. Jak mówi pan Piotr, był to ciężki okres, gdyż zakup maszyn przypadł w czasie trwania pandemii. – Nie wiedzieliśmy, czego mogliśmy się dalej spodziewać, a mimo to postawiliśmy wszystko na jedną kartę i niczego nie żałujemy. Po pierwszym sezonie z uśmiechem na twarzy gratulowaliśmy sobie że nasz poświęcony czas przyniósł nam ogrom szczęścia i zadowolenia u naszych klientów, lody które zaczęliśmy produkować smakowały wszystkim, rozdaliśmy dziesiątki kilogramów lodów dzieciom i nie tylko – dodaje Pan Piotr.

Czerwiec 2021 roku, czyli rok po pojawieniu się na rynku nie należał do najszczęśliwszych. Włamywacz zniszczył maszyny, zdewastował cały lokal, a to czego nie udało się zniszczyć podpalił. Straty liczono w setkach tysięcy złotych.

– Moja żona poświęciła temu serce to był jej drugi dom. Zawsze powtarzała jak robić lody to tylko z sercem i z serca wtedy będą najlepiej smakowały. W tamtym momencie jej serce się rozpadło. Nie życzymy nikomu takiej sytuacji, gdy wieczorem kładziesz się spać z uśmiechem na twarzy, że to co robisz ma sens, a rano budzisz się z bez niczego ze zniszczoną firmą. Nagle z dnia na dzień nie możesz otworzyć lodziarni, nie możesz produkować lodów nie możesz zarabiać pieniędzy – mówi właściciel Waflowej.

Dzięki wsparciu ludzi, których poznali w trakcie powstawania Firmy istnieją dalej, a produkcja została uruchomiona na nowo. – Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Dlatego teraz wracamy z powrotem, ze zdwojoną siłą. Nie może być tak, że ktoś z zazdrośni, zawiści czy nie wiadomo jakich innych pobudek wyrządza drugiemu człowiekowi ogrom krzywdy. Sprawca całego czynu odbywa areszt, przyznał się do swoich czynów, wyraża skruchę i przyznaje, że był tylko pionkiem w tej grze a w sprawę zamieszane są jeszcze osoby trzecie. Mamy ogromną nadzieje że wszyscy co brali w tym udział zostaną osądzeni i ukarani przez Sąd – dodaje Pan Piotr.

Dziś każdy może nabyć przepyszne lody z dostawą do domu. – Jesteśmy mocno zdeterminowani ale liczymy na pomoc naszych lodożerców dochód ze sprzedaży lodów z dostawą do domu przeznaczymy na odbudowanie naszej pracowni lodów rzemieślniczych. Każdy kto chce nas w tym wesprzeć zapraszamy do zakupu naszych lodów robionych z serca i z sercem. Zapraszamy do współpracy hotele, restauracje, kawiarnie, lodziarnie jeśli chcecie mieć państwo w swojej ofercie przepyszne lody produkowane tylko na najwyższych jakości składnikach to zapraszamy do kontaktu, jesteśmy w stanie wyprodukować każdy smak i spełnić najwyższe oczekiwania wśród klientów. Ostatni czas poświęciliśmy na jeszcze więcej nauki, szkoleń poznawania fachowców w tej dziedzinie aby robić to jeszcze lepiej – mówi Pan Piotr Sowiński.

Lody można zamawiać poprzez Facebooka lub telefonicznie 782 397 453