W lipcu 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało 61.687 pasażerów, pokonując po raz pierwszy w historii barierę 60.000 pasażerów obsłużonych podczas jednego miesiąca kalendarzowego.

Ten historyczny wynik pokazuje, że nasz regionalny port lotniczy z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego ale również wśród turystów coraz chętniej odwiedzających Szczecin oraz doceniających uroki Województwa Zachodniopomorskiego.

Ten trend, obserwujemy głównie na kierunkach skandynawskich, na których to około 35-40 % pasażerów stanowią turyści. Szczególnie widzimy to na nowo otwartym, dzięki linii lotniczej Wizz Air połączeniu do Sztokholmu – na tym kierunku, turyści niejednokrotnie stanowią połowę wszystkich pasażerów,

Dodatkowo, coraz prężniej rozwijający się hub PLL LOT w Warszawie, pozwala naszym mieszkańcom korzystać z dogodnych przesiadek i dzięki 4 połączeniom dziennie do Warszawy, mieć w zasięgu ponad 150 lotnisk w Europie i na świecie. Z naszych obserwacji wynika, że coraz chętniej wykorzystywany jest wczesnoporanny rejs do Warszawy, za sprawą którego, szybko przesiadając się w Warszawie, do prawie wszystkich najważniejszych miast europejskich możemy dotrzeć do godziny 09.30 – 10.00, mając możliwość powrotu do Szczecina w tym samym dniu.

Te wszystkie dane, pozwalają przypuszczać, że w 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność po raz pierwszy w historii skorzysta ponad 600.000 pasażerów, osiągając wynik na poziomie 630000-650.000 pasażerów.

Z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów możemy polecieć do:
PLL LOT – Warszawa
Norwegian – Oslo Gardemoen
Ryanair – Londyn Stansted, Dublin, Liverpool, Warszawa, Edynburg
Wizz Air – Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Sztokholm Skavsta