To była wyjątkowa sobota dla wszystkich uczniów, tych byłych i obecnych, kadry, a także osób związanych z Liceum Społecznym w Dziwnowie. Placówka ta świętowała bowiem 30 – lecie swojego istnienia.

W minioną sobotę, tj. 11 listopada 2023 roku, obchodzono 30 – lecie istnienia Liceum Społecznego im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie. To szczególne nie tylko w historii tej placówki, ale też i gminy wydarzenie, zgromadziło blisko stu absolwentów oraz nauczycieli, którzy byli związani z tą szkołą od momentu jej powstania w 1993 roku.

Nie zabrakło też osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do jej organizacji i niezakłóconego funkcjonowania na przestrzeni całego tego okresu. Ich rolę i zaangażowanie podkreślono podczas uroczystego apelu, który w sobotni poranek odbył się hali MOSiK Dziwnów.

Obecni na nim uczniowie, przedstawiciele lokalnych władz, a także zaproszeni goście (m.in. syn patrona szkoły), zgodnie podkreślali rolę szkoły w ich życiu, atmosferę jaka towarzyszyła nauce oraz liczne znajomości, które zawiązały się właśnie w okresie edukacji w liceum.

Zwrócono też uwagę na to, jak dużym przedsięwzięciem było utworzenie tej szkoły i z jakimi wyzwaniami wiązał się cały ten złożony, ale dający dużo satysfakcji proces.

W licznych wystąpieniach, obok podsumowania dotychczasowego funkcjonowania liceum, wiele uwagi poświęcono przyszłości, za którą szły życzenia dalszego rozwoju i sukcesów. Część oficjalną zakończył apel pamięci, który odbył się przed budynkiem szkoły, a który został poświęcony wszystkim tym osobom, które w znaczący sposób zapisały się w historii szkoły, a które nie doczekały tego wyjątkowego jubileuszu.

Kolejnym punktem programu obchodów były zajęcia w klasach, które gromadziły poszczególne roczniki absolwentów wspólnie z – a jakże – nauczycielami. Popołudniowa część jubileuszu miała już charakter integracyjny, a co za tym idzie, nie zabrakło czasu na wspomnienia oraz opowieści o tym, co wydarzyło się w życiu każdego z absolwentów/nauczycieli od momentu opuszczenia murów szkoły.

Źródło:
UM w Dziwnowie