W obecności dyrektora Lasów Państwowych oddział w Szczecinie, Burmistrz Wolina, radnych ale przede wszystkim mieszkańców w Wolinie dokonano uroczystego otwarcia ścieżki edukacyjnej, która ma nie tylko poszerzać wiedzę, ale także pozwolić znaleźć chwilę ukojenia na leśnym trakcie. 

– Bardzo cieszę się z możliwości współpracy. Taka okazja jak dziś, w takich środowiskach jak Ostromice czy ogólnie teren Nadleśnictwa Rokita pozwalają na budowanie świadomości społecznej dotyczącej pracy leśników. Żyjemy w takim świecie, w którym bardzo często opinia o lasach, o naszej pracy wyrabiane są przez media, które nie do końca oddają prawdę o działaniach na obszarach leśnych. My przez to jesteśmy w perfidny sposób kłamliwie hejtowani. Przez uczestnictwo w takich spotkaniach, rozmowy, możemy pokazać, że obecnie nie prowadzi się w Polsce masowej wycinki drzew. Realizujemy plany, niekiedy zatwierdzane 10 lat wstecz, jeszcze przez naszych poprzedników – tłumaczył Andrzej Szelążek.

Działania mające na celu powstanie ścieżki to przede wszystkim efekt zabiegów radnego Ryszarda Rybarczyka. Trasa przebiegająca przez odcinek leśny, pozwala poszerzyć swoją wiedzę na temat drzewostanu oraz występujących tam innych roślin.

– Każda inicjatywa dla mieszkańców jest niezwykle cenna. Nie jest to ważne czy skorzysta z tego 10 czy 50 osób. To ważne, bo zagospodarowujemy kolejny teren, nie jest on porzucony sam sobie. Dla nas każda inwestycja jest bardzo ważna – i ta mniejsza, i ta większa. Ogromne podziękowania dla dyrektora szczecińskiego oddziału Dyrekcji Lasów Państwowych, brawa dla Sołtysa oraz Pana radnego – zaakcentowała Burmistrz Wolina.