GDDKiA informuje, iż udostępniono do ruchu przebudowaną jezdnię autostrady A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica w kierunku Świnoujścia. Tym samym kierowcy mogą już korzystać z obu jezdni, co znacznie zmniejszy występujące w tym miejscu zatory. 

Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do poniedziałku będzie jeden pas ruchu. Związane jest to z dostosowaniem oznakowania do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku. Po okresie przejściowym kierowcy do końca wakacji będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu na obu jezdniach. Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia. Warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy.

Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca, Energopol Szczecin, po wakacjach będzie musiał położyć warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały również zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt oraz wykonanie siatek wygradzających i roboty wykończeniowe. Całość przebudowy zgodnie z kontraktem powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku.

Fot. archiwum GDDKiA