Grupa „ Działamy dla Wspólnego Dobra” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie zrealizowała inicjatywę lokalną  pn. „Kwiatowe Cuda Wianki”. Głównym celem projektu było przybliżenie kultury upiększania ogrodów, balkonów kwiatowymi kompozycjami, spędzanie wspólnego czasu oraz zintegrowanie się z mieszkańcami gminy. 

W ramach projektu w sierpniu został ogłoszony konkurs na najładniejszy taras, balkon oraz ogród, który zlokalizowany jest w Gminie Golczewo. Mieszkańcy gminy przesyłali zdjęcia własnej aranżacji ogrodów, balkonów i tarasów. Zgłoszono kilkanaście niepowtarzalnych miejsc, zakątków które zdobią ogrody naszych mieszkańców. Nie ma dwóch takich samych ogrodów, balkonów czy tarasów. Różnorodność w wyglądzie, dobrze dobrane rośliny czy umiejętnego wykorzystania elementów małej architektury jest odzwierciedleniem charakteru, pasji i usposobienia jego właściciela. Zawsze jednak stanowi owoc trudu i ciężkiej codziennej pracy, aby przestrzeń, o którą dbamy wyglądała wyjątkowo. 

Laureaci konkursu zostali wybrani oraz nagrodzeni w minioną sobotę (10.09.) w miejscowości Ronica (gm. Golczewo). W tym samym dniu odbyły się również warsztaty florystyczne, czyli umiejętność dobierania kwiatów, roślin ozdobnych tak, aby tworzyły kwietne, niepowtarzalne kompozycje. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno osób dorosłych jak i również dzieci oraz młodzieży. 

Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz osobom zaangażowanym w realizację lokalnej inicjatywy.

Inicjatywa lokalna „Kwiatowe Cuda Wianki” jest koordynowana i wspierana w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” dofinasowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.