300 plus wyprawka dla dziecka to nowy program wsparcia dla rodzin. Zapowiedział go premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Na czym dokładnie będzie polegał program 300 plus? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące programu „Dobry Start. Wyprawka 300+” dla uczniów. Jakie są warunki przyznawania świadczenia i od kiedy zaczną się wypłaty.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną rządową pomoc dla rodziców. Nowy program „Wyprawka 300 plus, dobry start” otrzyma każde dziecko, które uczy się w szkole, a nie ukończyło 18. roku życia. 300 plus będzie dla każdego ucznia szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. 300 złotych jest to stawka roczna.

Oznacza to, że dochody przy staraniu się o świadczenie nie brane byłyby pod uwagę. Tak, jak ma to miejsce teraz w przypadku programu 500 plus. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział start programu „Wyprawka 300 plus” „w ciągu kilku najbliższych miesięcy”. Nie ma podanej jeszcze konkretnej daty. Natomiast na twitterze kancelarii ministra pojawił się wpis, że nastąpi „od sierpnia ruszy nowy program wsparcia dla uczniów”

Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice mają najwięcej wydatków. Wyprawka szkolna to koszt około kilkuset złotych. Program może okazać się dla wielu pomocy. Program „Wyprawka 300 plus” zakłada, że co roku w sierpniu, na każde uczące się dziecko, rodzice dostaną 300 zł na wyprawkę. Świadczenie wypłacane będzie jednorazowo.

O wszelkim szczegółach – jak ubiegać się o środki z programu Dobry Start. Gdzie składać dokumenty, będziemy pisać na łamach naszego portalu.