Jeszcze kilka miesięcy temu, zarówno w Kamieniu Pomorskim jak i w Wolinie w miejscach, w których powstają sklepy wielkopowierzchniowe były jedynie wielkie dziury w ziemi. Należący do sieci Dino w Wolinie jest już prawie gotowy, w Kamieniu Pomorskim przy budowie nowego Lidla pracownicy dwoją się i troją, aby zdążyć przed sezonem.

Nowy Lidl został obrócony o 90 stopni. Łącznie powierzchnia handlowa zwiększy się przez to o 50%. Jego otwarcie planowane jest na czerwiec 2018 roku. Lidl, Lidl Stiftung & Co. KG założona w Niemczech sieć sklepów dyskontowych, działająca w 26 krajach europejskich. Główna siedziba firmy znajduje się w Neckarsulm. Nazwa sieci pochodzi od nazwiska Ludwiga Lidla, emerytowanego nauczyciela.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualne oferty pracy – Lidl Kamień Pomorski

Pod koniec listopada także w Wolinie nie było widać ani śladu po sklepie czy parkingu należącym do polskiej sieci Dino.

Sieć Dino powstała ponad 15 lat temu. Pierwsze sklepy wybudowano w 1999 roku na terenie województwa wielkopolskiego. W 2015 roku sieć liczyła przeszło 500 placówek zlokalizowanych na terenie województw: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Markety oferują ponad 4 tysiące produktów w tym pełną bazę artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć aktualne oferty pracy – Dino Wolin

Nową siedzibą może pochwalić się także hurtownia Eurocash, która przeniosła się z ulicy Mieszka I, do nowej hali przy ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim.