– W tym Nowym Roku nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka, każdy z nas może pomóc bliźniemu w potrzebie! – pisze do naszych Czytelników ks. Leszek Tokarzewski. Kapłan za pośrednictwem portalu kamienskie.info, zdecydował się przekazać wszystkim „Słowo na Niedzielę”.

„Dziś dla współczesnego człowieka o wiele groźniejsza nie tyle jest nienawiść, która jest podstawowym przeciwieństwem dobroci i miłości ale zimna, wyrafinowana obojętność. W dzisiejszym świecie pewne zachowania przestają być czymś kontrowersyjnym, wywołującym oburzenia, a stają się czymś na co przestajemy już zwracać uwagę. Coś co kiedyś było nie do przyjęcia, dzisiaj jest na porządku dziennym.

Dziś w tym jakże nowoczesnym świecie zaczyna rodzić się obojętność na ludzką krzywdę, brak chęci pomocy. Czasem lepiej niektórym, jest przejść obojętnie i „nie mieszać się” w cudze sprawy niż zwyczajnie pomoc. „Po co ja mam pomagać, niech ktoś inny to zrobi” tak najłatwiej powiedzieć.

Obojętność, zjawisko które niczym zaraźliwa choroba rozprzestrzenia się po świecie. Spotykana jest wszędzie i dość często, dlatego trudno z nią walczyć. Obojętność wobec drugiego człowieka , który jest w potrzebie jest grzechem,złem które może wrócić do nas w przyszłości.

Czasem nie trzeba jechać z misją humanitarną na koniec świata, nie trzeba czekać rok aby wrzucić parę groszy do puszki. Wystarczy mały gest… Rozmowa,podanie pomocnej dłoni w potrzebie. Otwórzmy nasze serca i okażmy dobroć bliźniemu.”

ks Leszek Tokarzewski