Jak szczepią się międzyzdrojanie? Czy mamy szansę na zwycięstwo w przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Kancelarię Prezesa Rady Ministrów konkursach?

Jest o co powalczyć! Oczywiście priorytetem jest to, abyśmy wszyscy pozostali w zdrowiu i nie dali się wirusowi, który ,,założył nam na ręce kajdany” w postaci obostrzeń i lockdown’u. Każdy z nas pamięta jak trudny był to czas. Wielu z nas zmierzyło się z tą straszną chorobą dlatego Ci, których dotknęła (bezpośrednio lub nie), zdają się doskonale wiedzieć, jak ważne są szczepienia. W celu promocji szczepień przygotowane zostały dwa konkursy dla wszystkich gmin. W ramach pierwszego z nich -Gmina na Medal – pierwsze 500 gmin, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie do końca roku minimum 67 % ,wygra 100 tys.zł.

W ramach drugiego konkursu – Najbardziej Odporna Gmina – stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców ( mała, średnia, duża gmina). Tu nasza gmina może zdobyć 1 mln zł! Kategoria Najbardziej Odporna Gmina w Polsce dotyczy wszystkich gmin w kraju – ta z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców otrzyma 2 mln zł. Laureatami mogą być tylko gminy, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 50 %. Konkurs ten trwać będzie do 31 października bieżącego roku.

Szczegółowe informacje dot. konkursów znajdziecie Państwo na gov.pl/szczepienia-gmin

Szczepienia przeciw  Covid- 19 w dalszym ciągu wykonywane są w trzech międzyzdrojskich punktach szczepień, mianowicie: przy ulicy Niepodległości 10 a ( Nowe Centrum), Bohaterów Warszawy 20 (Międzynarodowy Dom Kultury), tel. 577 199 600 oraz przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 ( Partnermed ), tel. 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów