Asp. szt. Ryszard Wosiakowski, Komendant Komisariatu Policji w Wolinie, po 28 latach służby odszedł na emeryturę.  oraz Podczas uroczystego spotkania pożegnany został przez Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Leszka Nowaka, funkcjonariuszyzaproszonych gości.

W poniedziałek (25 lutego 2019 r.), z nieukrywanym żalem, Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak wraz z funkcjonariuszami i zaproszonymi gośćmi, pożegnali odchodzącego na emeryturę asp. szt. Ryszarda Wosiakowskiego. Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło również gości: Burmistrza gminy Wolin pani Ewy Grzybowskiej, Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej w Kamieniu Pomorskim Jarosława Przewoźnego, Prokurator Bożeny Krzyżanowskiej, przedstawicieli Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej z Kamienia Pomorskiego, przedstawicieli Nadleśnictwa Międzyzdroje oraz wielu innych.

Korzystając z okazji, Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim, na wniosek odchodzącego na emeryturę Komendanta Wosiakowskiego, wyróżnił funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolinie, za ich ciężką pracę i służbę na rzecz mieszkańców gminy Wolin.

Następnie, Komendant Nowak w bardzo serdecznych i osobistych słowach podziękował asp. szt. Wosiakowskiemu za zaangażowanie i profesjonalizm podczas pełnienia długoletniej służby. Z wielkim żalem zwolnił asp. szt. Wosiakowskiego ze stanowiska Komendanta Komisariatu Policji w Wolinie, jednocześnie życząc świeżo upieczonemu emerytowi zdrowia i pomyślności w realizacji planów osobistych.

W trakcie uroczystości przedstawiony został również następca asp. szt. Wosiakowskiego. Z dniem 26.02.2019 r. (wtorek), służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Wolinie pełnił będzie asp. szt. Krzysztof Adamowicz.

Policjanci i pracownicy cywilni dziękują asp. szt. Ryszardowi Wosiakowskiemu za współpracę: Z okazji pożegnania składamy wyrazy uznania za zaangażowanie, wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu obowiązków oraz pokonywaniu wszelkich trudów. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

sierż. Aleksandra Berenda