5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Polsce to również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Co roku jest to wyjątkowa sposobność, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału. Właśnie z tej okazji, w akompaniamencie policji, straży oraz orkiestry wojskowej ulicami Kamienia Pomorskiego przeszedł kolorowy korowód.

Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną tak samo jak my kochają, bawią się, płaczą, cierpią i nieustannie pokonują swoje słabości. Chcą pracować, rozwijać się, czuć się potrzebni i wartościowi. Jednakże w życiu codziennym jest im znacznie trudniej to osiągnąć. Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia. Dlatego jako społeczeństwo walczmy z przejawami wszelkiej dyskryminacji, bowiem każdemu, bez względu na wiek czy stan zdrowia należy się szacunek i poszanowanie godności.

« z 17 »

Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo do godnego życia i funkcjonowania w społeczeństwie na równych prawach z innymi. To fundamentalne wartości. Pamiętamy o nich każdego dnia!

źródło:
Fot. Własne
Tekst – Powiat Kamieński