Ze względu na kontynuację przebudowy ulic Kopernika, Kilińskiego oraz Mieszka I od 1 sierpnia zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego kolejna część ulicy Kopernika, na odcinku od ulicy Wysockiego do skrzyżowania z ulicą Zieloną.

Dzięki modernizacji drogi na ulicach Kilińskiego, Kopernika oraz Wilków Morskich pojawi się nowa nawierzchnia, kilkadziesiąt miejsc parkingowych oraz zieleń. Najwięcej parkingów powstanie na planowanym do wyłączenie terenie.

Na czas przebudowy, wyznaczono objazd ulicami Gryfitów, Bałtycką, Wilków Morskich oraz drogą wewnętrzną przy garażach z wjazdem na ulicę Orzeszkowej. Urzędnicy proszą mieszkańców o przestawienie pojazdów z uwagi na uniemożliwienie wjazdu i wyjazdu z ulicy Kopernika na odcinku od Basztowej do Wysockiego.

Na czas przebudowy, na ulicy Bałtyckiej wprowadza się ruch dwukierunkowy. Ruch pieszy na zamkniętych odcinkach zostanie utrzymany. Wszelkie niezbędne informacje ze strony gminy Kamień Pomorski udziela pani Małgorzata Sikorska – 91 38 23 969 oraz Justyna Panocha 91 38 23 952.