– Kamizelka ratuje życie – to jedno z najważniejszych przesłań dzisiejszego (9.08) czwartkowego Pikniku organizowanego na kamieńskiej marinie. Oprócz ratowników WOPR, były pokazy fitness, Akademii Piłkarskiej Gryfa Kamień Pomorski oraz MKŻ Opti nie zawiedli mieszkańców.

Na miejscu byli młodzi gryfiarze, pokazy fitness Studia Ruchu Trojan, czy zajęć na trampolinach Renaty Maruszewskiej. Nie zabrakło także kajaków. Anna Ćwiklińska przybliżyła tematykę turystyki krajoznawczej, a na najmłodszych czekało wiele niespodzianek.

Na kamieńskim amfiteatrze można było zobaczyć otwarty trening z elementami samoobrony połączony z pokazem Brazylijskiego Jiu Jitsu kamieńskiego klubu Energy Gold Team.

Choć tematem przewodnim tym razem był sport i rodzina, to nie zabrakło pokazów ratownictwa. Przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezentowali przeróżne sposoby ratowania osób, które znalazła się w wodzie. – Kamizelka ratuje życie – apelował Jacek Siemiankowicz, opisując użycie do ratowania przeróżnych przedmiotów, które mogą znajdować się na łodzi.