29 września 2018 roku na parkurze szkoły w Benicach odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez przeszkody zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach. Współorganizatorami byli ZSP w Benicach, Akademicki Ośrodek Jeździecki  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Klub Jeździecki Caris Kamień Pomorski.

Pierwszy konkurs w najniższej klasie mini LL (wysokość przeszkód 60 cm) przejechały 42 pary. Kolejny konkurs z  przeszkodami o wysokości 80cm pokonało w klasie LL najwięcej par bo aż 51. Obydwa konkursy odbywały się przy bardzo licznie zgromadzonej publiczności.

Następnie odbył się konkurs klasy L dwufazowy wysokości przeszkód 100cm. Najlepiej parkur w Klasie L pokonała Maria Laskowska na koniu Vendetta, drugi był Marek Łatosz na Rivierze, trzecia Weronika Zielińska na Caretinie. Przeprowadzono również konkurs licencyjny. Licencję uzyskała Monika Trzybińska,, która uzyskała III klasę sportową i prawo do startów w konkursach klasy P.

Piątym konkursem była klasa P, gdzie zawodnicy mieli do pokonania osiem przeszkód o wysokości 110 cm. Pierwsze miejsce zajęła Beata Strzałkowska na koniu Kronos, drugie ta sama zawodniczka na klaczy Emotka, trzecie miejsce zdobyła Justyna Chruściewicz na koniu Riki-Mita.

Ostatnim konkursem, który zakończył się około godziny 17.30 był konkurs klasy N, do pokonania było 10 przeszkód o wysokości 120 cm. Klasyfikacja w ostatnim konkursie przedstawia się następująco 1) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) – Telco , 2) Beata Strzałkowska (KJ Cavallo Szczecin) – Kronos , 3) Beata Strzałkowska (KJ Cavallo Szczecin) – Emotka 4) Klaudia Śmigórska (KJ Caris Kamień Pomorski) – Belaton  5) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) – Larron’s Son , 6) Maciej Sobótka (Jeździecki Klub Sportowy Dobre Siodła ) – My Power Of Life Gt , 7) Joanna Chruściewicz (KJ Cavallo Szczecin) – Riki-Mita

Ogółem podczas sobotnich zawodów można było obejrzeć 144 przejazdy, w tym 68 zawodników na 67 koniach. Wszystkim zawodnikom , trenerom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Zawody jeździeckie na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach i są chętnie odwiedzane przez publiczność. Oprócz zmagań sportowych towarzyszą temu wydarzeniu atrakcje dla dzieci m.in.:  malowanie buziek czy rzut podkową, a wszystko w miłej i sympatycznej atmosferze stworzonej przez organizatorów i zawodników.

Każda impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie Firm i osób prywatnych. Szczególne podziękowania za wsparcie organizacji zawodów kierujemy do: Uczniów Szkoły i ich rodziców, Pana Sebastiana Mamzera – Przewodniczącego Rady Powiatu Kamieńskiego, Pana Wiesława Żelka właściciela Ciastkarni i Piekarni Żelek, Hurtowni Drobiu, Mięsa i Wędlin Sylwi Frydrych z Kamienia Pomorskiego, Prof. Dariusza Rosati – posła do Parlamentu Europejskiego, Pani Eweliny Śmigórskiej z Klubu Jeździecki CARIS Kamień  Pomorski, Pana Zbigniewa Krügera. Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji zmagań jeźdźców i koni, na które już teraz wszystkich sympatyków tego sportu zapraszamy.

autor zdjęć Jolanta Marciniak
autor tekstu Robert Palacz