W poniedziałek, 18 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Golczewie podpisane zostały umowy w ramach „Grantów Sołeckich 2022” oraz pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego z obszaru Województwa Zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisał umowy na dofinansowanie dwóch projektów z Gminy Golczewo. Sołectwa Kłęby oraz Niemica otrzymają pomoc finansową w wysokości po 15 tys. złotych. Dzięki otrzymanym środkom w Sołectwie Niemica wybudowane zostanie boisko do koszykówki, a w Sołectwie Kłęby przy świetlicy wiejskiej zostanie postawiona wiata.

W Golczewie podpisano także umowę z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Dzięki dofinansowaniu modernizacji zostanie poddana infrastruktura na stadionie miejskim im. Stanisława Kowalskiego w Golczewie. Obiekt zyska nowe ogrodzenie wewnętrzne oraz ławki dla zawodników rezerwowych, a także zostaną zakupione nowe siatki na bramki.