Koalicja Obywatelska w Międzyzdrojach zainaugurowała akcję „Aleja milionerów PiS – on tour”. Nieopodal molo stanęły sylwetki osób związanych z PiS, które według wyliczeń posłów Koalicji Obywatelskiej zarobili miliony złotych. 

Happening i konferencja prasowa wzbudziły zainteresowanie wśród turystów. Nieopodal molo stanęły bowiem kartonowe podobizny osób z pierwszych stron gazet z podanymi kwotami zarobków.

 

– Rozpoczynamy akcję „Aleja Milionerów PiS”. Zaczynamy w Międzyzdrojach, chcemy pokazywać Polakom prawdę o rządach PiS-u, korupcji, nepotyzmie, o tym, że pieniądze ze spółek skarbu państwa trafiają właśnie do członków Prawa i Sprawiedliwości – poinformował w niedzielę na konferencji prasowej poseł KO Jakub Rutnicki. – Będziemy rozmawiać z Polakami na plażach, podczas gdy PiS-owskie tłuste koty, o których mówił sam Jarosław Kaczyński, wypoczywają w swoich ekskluzywnych hotelach, być może ekskluzywnych apartamentach, które sami zakupili za te pieniądze, które zgarniają każdego miesiąca w spółkach skarbu państwa – dodał.

Jak zapowiedział parlamentarzysta, „Aleja Milionerów” ma pojawić się także w Kołobrzegu, Ustce, Sopocie, Łebie, Olsztynie, Giżycku, Mikołajkach, Augustowie, Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Wrocławiu i Krakowie. – Jedziecie na wakacje? Jedzie z wami inflacja. A z nimi jadą miliony z państwowych spółek. (…) Oni te wielkie, gigantyczne pensje zawdzięczają tylko i wyłącznie temu, że mają kolegów w PiS-ie – przekonywał z kolei poseł Arkadiusz Marchewka. „Niech ludzie zobaczą skalę tego nepotyzmu!” – napisał na Twitterze, informując o akcji.