Kamieński cmentarz komunalny czeka rozbudowa. Niebawem na przygotowanym tuż obok obecnej nekropolii terenie mają zostać doprowadzone ujęcia wody, powstać utwardzone ścieżki oraz inne elementy cmentarnej infrastruktury. O tym jak ważną i potrzebną inwestycją jest nowy cmentarz pokazał w zdjęciach nadesłanych do naszej redakcji jeden z naszych Czytelników.

– Część cmentarza, w której obecnie chowani są zmarli dosłownie tonie w błocie. Rozumiem, że takie mamy warunki jakie mamy ale czy istnieje możliwość utwardzenia ścieżek i miejsc wokół nagrobków? Za miejsce pochówku lub wjazd na teren cmentarza płaci się duże pieniądze, ale nie widać na co one idą – dodaje nasz Czytelnik.

W ocenie Pana Dawida problemem są także drzewa znajdujące się w starej część nekropolii. – Niektóre są w takim stanie, że tylko czekają tylko żeby paść. Może warto się tym zająć, zanim dojdzie do nieszczęścia? Czy zarządca cmentarza mógłby zadbać o należyty dostęp do grobów zmarłych? Niestety, ale pochówek w tym miejscu wygląda co najmniej niegodnie – podkreśla Pan Dawid.

Jak poinformował w trakcie ostatniej sesji Burmistrz, wszystko ma ulec zmianie w związku z planowaną przez Gminę inwestycją. 1 stycznia została bowiem wydana decyzja na rozbudowę cmentarza komunalnego. Obecnie samorząd jest na etapie przygotowania przetargu pod inwestycję. Planowany jest także remont cmentarza wojennego.

– Czekamy na rozstrzygnięcie naboru, jeśli uda się pozyskać środki z pewnością zmieni on swoje oblicze. Niebawem ogłosimy także przetarg na remont elewacji kaplicy cmentarnej – dodaje Burmistrz.