Poczta Polska – jako jeden z państwowych gigantów – zobligowana została do wspierania rządowego programu elektromobilności. Od kilku miesięcy firma intensywnie testuje flotę elektrycznych pojazdów dla listonoszy. Jeden z takich pojazdów trafił do Kamienia Pomorskiego.

Do współpracy zaproszeni zostali obecni na polskim rynku producenci samochodów, którzy mają w swojej ofercie pojazdy elektryczne o ładowności do 800 kg. W trwających do końca czerwca próbach uczestniczyło dwadzieścia egzemplarzy ośmiu różnych modeli.

W teście elektrycznych samochodów dostawczych zorganizowanym przez Pocztę Polską biorą udział marki: Renault, Nissan, Zeppelin Goupil, Melex, Citroen, Peugeot oraz  KOMEL (konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych). Testowane samochody można było zobaczyć na ulicach: Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Białegostoku, Krakowa, Lublina, Łodzi, Gdańska, Wrocławia oraz Katowic. Oprócz aut przetestowane również będą różne rodzaje ładowarek i stacji ładowania.

Samochody elektryczne wykorzystuje już m.in. Royal Mail w Wielkiej Brytanii, Deutsche Post DHL w Niemczech oraz Grupa La Poste we Francji. Poczta Polska jest pierwszą państwową spółką, która organizuje tak duże testy pojazdów elektrycznych.