Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczęto policyjną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły. W ramach akcji policjanci spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i edukują ich w zakresie obowiązujących przepisów w ruchu drogowym. W działania te zaangażowani są nie tylko profilaktycy i dzielnicowi, ale przede wszystkim policjanci ruchu drogowego, którzy przy szkołach w pobliżu przejść dla pieszych czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Ważnym elementem  akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest edukacja dzieci, a w szczególności propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu, dzielnicowi, policjanci zajmujący się profilaktyką oraz mundurowi z drogówki przez cały wrzesień odwiedzali szkoły powiatu kamieńskiego i rozmawiali z najmłodszymi uczniami o bezpiecznych zachowaniach na drodze, zachęcając ich do korzystania z elementów odblaskowych.

Apelujemy cały czas do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że rok szkolny właśnie się rozpoczął. Spodziewajmy się zwiększonego ruchu w obrębie placówek oświatowych. Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko na drodze oraz pamiętajmy, by przestrzegać przepisów.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim
sierż. Katarzyna Jasion