15 stycznia 2018r. (poniedziałek) w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe. Potrwają one do 21 stycznia 2018r. (niedziela). Dla dzieci i młodzieży jest to kres zabawy i upragnionego wypoczynku. Aby im to zagwarantować, kamieńscy dzielnicowi, jak co roku prowadzą działania profilaktyczne na temat bezpiecznych zachowań.

Policjanci jeszcze przed feriami zimowymi zorganizowali cykl spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą szkolną. Przekazywali im wiedzę o tym, jak bezpiecznie spędzać czas i jak uniknąć niebezpieczeństw.

Podkreślali: aby te ferie minęły bezpiecznie i przyjemnie, należy zapamiętać kilka rad.

PAMIĘTAJ:

informuj rodziców, gdzie będziesz i kiedy wrócisz;
unikaj kontaktu z osobami obcymi;
nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne;
jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa lub zauważysz, że komuś może grozić niebezpieczeństwo, powiadom o tym dorosłych lub Policję itd.
Rodzice proszeni są o otoczenie swoich pociech odpowiednią opieką – co ochroni je przed ryzykownymi zachowaniami.

Funkcjonariusze ze swojej strony mogą zagwarantować, że będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, a także kontynuować z nimi działalność profilaktyczną (np. podczas spotkań w miejscach zorganizowanego wypoczynku, na półkoloniach itp.).

Warto przypomnieć, że każda osoba przy użyciu specjalnej aplikacji „Bezpieczny Autobus” (link dostępny na stronie głównej KPP w Kamieniu Pomorskim) może sprawdzić czy autokar, którym jego dziecko pojedzie na ferie zimowe, jest sprawny, został dopuszczony do ruchu i ma aktualne ubezpieczenie OC.