W dniu 83. rocznicy napaści Rosji na Polskę, w Kamieniu Pomorskim uhonorowano medalami „Pro Bono Poloniae” oraz Medal „Pro Patria” kombatantów – Bolesława Cieślika oraz Romana Pintala.

Uroczystości odbyły się w trakcie mszy w katedrze w Kamieniu Pomorskim. Medale w imieniu Jana Kasprzyka Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, wręczył kombatantom Wojewoda Zbigniew Bogucki.

– Do szkoły chodziłem od ukończenia siódmego roku życia, dorastałem jak wybuchła II wojna światowa. Czas to był naprawdę ciężki dla całej społeczności. – Proszę państwa, ta niespodzianka dla nas jest bardzo radosna, bo się nie spodziewaliśmy, że nasze władze wojewódzkie, powiatowe i gminne do tego się przyczyniły – mówili odznaczeni kombatanci.

Po uroczystości w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarto wystawę „Od Syberii po Monte Cassino” – poświęconą Drugiemu Korpusowi i podkomendnym generała Władysława Andersa. Została ona stworzona z pamiątek Henryka Krudosa, którego tata służył u Generała Andersa.