Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy #7296 działający przy Fundacji Zosia oraz Burmistrz Kamienia Pomorskiego serdecznie zapraszają na organizowany 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja to zbiórka pod hasłem „Płuca po pandemii”. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowo – widowiskowej w Kamieniu Pomorskim.

W niedzielę (28.01) Kamień Pomorski stanie się sercem dobroczynności i muzyki, goszcząc 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło „Gramy dla dzieci i dorosłych” zapowiada nie tylko muzyczne emocje, ale i szereg wydarzeń towarzyszących mających na celu zebranie środków na walkę z konsekwencjami pandemii.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Wolińskiej 9 występami podopiecznych KADEKU i PSM. Odbędzie się także zacięty konkurs wokalny „Świerzno Śpiewa” oraz ekscytujący pokaz walki „Gromowładni”. Muzykalne doznania zapewnią lokalne zespoły, w tym Relax i Fantazja, które zagrają swoje największe przeboje. Licytacje przedmiotów, które rozpoczną się od godziny 16:30, będą kolejną okazją do wsparcia WOŚP.

W programie znajdziemy również pokazy sprzętu służb mundurowych, bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”, a dla miłośników kulinariów – stoiska z lokalnymi przysmakami oraz warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie. Dzieci będą miały okazję do zabawy w fotobudce i malowania twarzy z Panią Walentyną Jaźwińską. Dla poszukujących mocniejszych wrażeń organizowane jest ognisko z grupą rekonstrukcyjną Gromowładni oraz morsowanie przy plaży Dziwnówek.