Kamień Pomorski godnie zaprezentował się na wyścigach na 1/4 mili organizowanych w Makowicach. 10,1 sekundy przy prędkości 234 km/h to wynik jaki osiągnęło ponad 4 – litrowe Audi S4 ze stajni Pana Rafała Walasa w rywalizacji na 1/4 mili. Dało to pierwsze miejsce w swojej klasie! – Pokazaliśmy nieskromnie, że mamy najszybsze auto w regionie – mówi Pan Rafał.

Impreza na terenie lotniska w Makowicach pod Płotami to nie tylko wydarzenie zrzeszające fanów szybkich samochodów, ale również szansa na sprawdzenie swoich umiejętności. Podczas pierwszej edycji organizowanej przez klub BMW Szczecin pojawiło się tam blisko 3 tysiące osób.

Firma Walas Motor Sport, która jest właścicielem Audi zajmuje się modyfikacjami mechanicznymi i elektronicznymi aut z silnikami benzynowymi i diesla. Skąd pomysł na ściganie?

Z motoryzacją mamy do czynienia od 2001 roku. Na co dzień zajmujemy się mechaniką pojazdową oraz podnoszeniem mocy fabrycznych aut oraz serwisem filtrów cząstek stałych ( DPF ) wszystkich marek. Zajmujemy się również serwisem po gwarancyjnym aut grupy VAG. Każdego klienta traktujemy indywidualnie a auta przerabiamy z największą dokładnością. Posiadamy własną hamownię obciążeniową na której stroimy silniki i weryfikujemy nasze modyfikacje – mówi Rafał Walas.