Remont hali sportowej w Dziwnowie, modernizacja płyty głównej stadionu miejskiego w Kamieniu Pomorskim, doposażenie boisk piłkarskich i orlików w gminie Świerzno oraz modernizacja obiektów sportowych należących do wolińskiego OSiRu to cztery zadania z naszego powiatu, które załapały się do grupy 80 samorządów dofinansowanych przez Urząd Marszałkowski.

O fundusze aplikować mogły samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu, a przyznana dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia 2018 roku.

– Zainteresowanie programem jest spore, dlatego w bieżącym roku zdecydowaliśmy się zwiększyć jego budżet o 200 tysięcy złotych. Odpowiednia baza zachęca przecież do aktywności fizycznej, szczególnie dzieci i młodzież, a to w nich pokładamy największe nadzieje na sukcesy sportowe – podkreśla zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Jakie zadania uzyskały dofinansowanie z naszego powiatu?
Remont hali sportowej w Szkole Podstawowej im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty – 61959 zł (20000 zł dofinansowania)
Modernizacja płyty głównej stadionu miejskiego w Kamieniu Pomorskim – 55000 zł (20000 zł dofinansowania)
Doposażenie boisk piłkarskich i Orlików w gminie Świerzno: Stuchowo: zakup bramek wraz z siatkami do piłki nożnej, siatki do łapacza na boisko Orlik; Gostyń: zakup wózka do kredowania oraz siatek na bramki – 10729 zł (5300 zł dofinansowania)
Modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych będących w użytkowaniu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie – 42000 zł (20000 zł dofinansowania)

To kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski dofinansowuje zachodniopomorskim gminom i powiatom koszty budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Z przeznaczonych dla nich 1 350 000 zł skorzysta dokładnie 76 samorządów. Wielkość wsparcia wyniesie od 4,5 do 20 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, boiska piłkarskie, zaplecza sanitarno-socjalne, baseny czy obiekty lekkoatletyczne.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 5,5 mln zł. Umożliwiło ono realizację blisko 400 różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.