Pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie festiwalu POL’and’ROCK w Makowicach zostało zorganizowane dziś w Płotach. W Rega Arenie szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak spotkał się z przedstawicielami służb. 

27. Pol’and’Rock Festival 2021 organizowany przez fundację Jurka Owsiaka odbędzie się na terenie byłego lotniska w Makowicach (gm. Płoty). Wielki festiwal będzie trwał trzy dni w dniach 29-31 lipca 2021. Festival corocznie organizowany jest z dużym rozmachem. Tysiące ludzi przyjeżdża wziąć udział w koncertach polskich i światowych gwiazd. W tym roku, podczas festiwalu wystąpi między innymi zespół Limp Bizkit.

Jurek Owsiak organizator festiwalu coraz częściej przyjeżdża do Makowic i do Płotów, gdzie spotyka się między innymi z włodarzami gminy. Dziś, w Rega Arenie zorganizowane zostało spotkanie ze służbami, które będą dbały o bezpieczeństwo. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: Sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecny był również burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz, wiceburmistrz Edyta Podgórska i przewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Taśmińska. Mieszkańców Makowic reprezentowała przewodnicząca Rady Sołeckiej Małgorzata Klemens.

Podczas 90 – minutowego spotkania Jurek Owsiak i jego asystenci m.in. przedstawiciele medycznego i pokojowego patrolu, opowiedzieli o historii festiwalu.

– Nowe miejsce stawia przed nami nowe wyzwania, ale także daje nowe możliwości. Przyglądamy się, rozmawiamy ze służbami i lokalną społecznością, by jak najlepiej zaplanować Najpiękniejszy Festiwal Świata – powiedział Jurek Owsiak, chwilę po spotkaniu w Rega Arenie. – Cały czas pracujemy nad tym, aby oddać pełną magię festiwalu, jednocześnie zapewniając nam wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa. To jak finalnie będzie wyglądał festiwal i w jakim gronie spotkamy się w tym roku, zależy od sytuacji, jaka będzie panowała w lipcu. Jednak my za Wami tęsknimy i chcemy się spotkać w otwartej przestrzeni, by poczuć dźwięki festiwalowej muzyki na żywo – przekazuje Owsiak.

Jak przekazała naszej redakcji wiceburmistrz Edyta Podgórska, całe spotkanie przebiegło sprawnie i bardzo merytorycznie. Organizatorzy festiwalu opowiedzieli o organizacji wydarzenie tak szczegółowo i wyczerpująco, że po wszystkim nikt z uczestników konferencji nie miał pytań.

Jurek Owsiak kolejny raz zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by po festiwalu zostały same dobre wspomnienia. Po zakończeniu konferencji z przedstawicielami służb, Jurek Owsiak pojechał do Makowic, gdzie wspólnie z mieszkańcami sadził słoneczniki na terenie lotniska. 27. Pol’and’Rock Festival startuje za 83 dni.