Złote Gody to niezwykle wzruszająca uroczystość. Jest to Jubileusz Dostojnych Par, które przetrwały razem w zdrowiu i chorobie przez pięćdziesiąt lat.

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej gminie odbył się w czwartek 1 sierpnia na sali konferencyjnej w Pałacu w Stuchowie.

W tym roku Złote Gody obchodziło 10 par, choć niestety do dnia dekoracji doczekało 9. Za długoletnie pożycie małżeńskie Jubilaci zostali udekorowani medalami przyznanymi przez Prezydenta RP, listami gratulacyjnymi od władz samorządowych oraz bukietami kwiatów. Całe wydarzenie odbyło się w miłej atmosferze, przy symboliczny kieliszku szampana i torcie.

Uroczystość poprowadził Wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Świerzno Sebastianem Ligenzą. W uroczystości wzięły udział najbliższe rodziny Jubilatów oraz radny Jan Szymczyk i sekretarz Waldemar Dubrawski.

– Jest to dla mnie osobiście ogromny zaszczyt, że mogę uczestniczyć jako wójt, w tym jakże niezwykle ważnym dla Państwa święcie. Złote Gody to pół wieku Państwa wspólnej wędrówki przez życie, przez które musieliście Państwo zmierzyć się często z trudnościami, problemami, czy niekiedy chorobami i tragediami, ale było to również pięćdziesiąt lat pięknych wspólnych wspomnień, radości, większych i mniejszych Państwa sukcesów. Życzę, aby Wasza wspólna wędrówka przez życie trwała jeszcze długie lata, w miłości, zdrowiu i szacunku – powiedział podczas uroczystości Złotych Godów wójt Radosław Drozdowicz

Złote Gody obchodziły małżeństwa: Teresa i Józef Cupryniak, Stefania i Kazimierz Horbik, Krystyna i Ryszard Krzemień, Wanda i Kazimierz Rajchel, Maria i Jerzy Rygielscy, Bogusława i Tadeusz Kwaśniak vel Kwaśniewscy, Zofia i Janusz Smela, Genowefa i Wiktor Wilk, Elżbieta i Henryk Wojciechowscy.

źródło:
UG w Świerznie