Powiat Kamieński, który wspólnie z Gminą zmodernizuje cztery ulice w centrum Kamienia Pomorskiego ogłosił przetarg. Przypomnijmy, dzięki wspólnemu działaniu nowy blask nabiorą ulica Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny oraz część ulicy Żeromskiego. Gmina Kamień Pomorski samodzielnie wykona ulice Piastową i Gryfitów. Całość prac ma zakończyć się w 2022 roku.

Wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Drógw ramach którego według ogłoszonych wyników naboru, Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%. Na drogach pojawi się kostka brukowa podkreślająca zabytkowy charakter miasta.

 Podziękowanie z mojej strony należy się przede wszystkim Panu Wojewodzie oraz Radnym Gminnym, którzy do końca wierzyli w moje słowa. Dziękuję również Panu staroście, całemu Zarządowi Powiatu Kamieńskiego i radnym za to, że widzieli potrzebę realizacji tego zadania. Nie mam wątpliwości, ze modernizacja ulic w samym centrum miasta sprawi, że znacząco zmieni się wizerunek Kamienia Pomorskiego zarówno dla mieszkańców jak i przybywających do nas gości – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Gmina Kamień Pomorski w ramach poprzedniego naboru uzyskała pozytywną decyzję o dofinansowaniu przebudowy ulicy Gryfitów oraz Piastowej na kwotę 600 tys. złotych.