Wbrew zarzutom, to nie fikcja a rzeczywistość! Gmina Wolin ogłosiła przetarg na budowę 6-oddziałowego przedszkola przy ulicy Sienkiewicza w Wolinie. Pomieści 150 dzieci, będzie wyglądało jak sześć niezależnych domków tj. oddziałów stanowiących funkcjonalną całość. Przedszkole Wikinga Tappiego stanie się więc faktem!

6 – oddziałowe przedszkole, wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. placem zabaw, miejscami postojowymi itp. ma być zlokalizowane przy ul. Henryka Sienkiewicza w Wolinie, w koronie stadionu miejskiego. Projekt przygotowało doświadczone biuro projektowe z Poznania PL + Paweł Litwinowicz. Przedszkole zostanie wybudowane w technologii tradycyjnej z uwagi na fakt, iż planowana w pierwszej wersji budowa modułowa spotkała się z różnymi opiniami, nie zawsze przychylnymi dla takiego rozwiązania.

Każdy oddział będzie podzielony na salę główną – dydaktyczną, sanitariat, szatnię oraz zaplecze sali dydaktycznej, takich oddziałów będzie łącznie sześć. Ponadto przedszkole będzie posiadało sale wielofunkcyjną, która może pełnić rolę sali gimnastycznej ale również może być wykorzystywana okolicznościowo na różnego rodzaju przedstawienia, które przygotowują dzieci. Oczywiście w przedszkolu znajdzie się zaplecze kuchenne i administracyjne. Inwestycja ma zakończyć się 30 sierpnia 2019 roku.

W trakcie prac nad projektem zrodził się pomysł, który dziś  jest już faktem za zgodą Wydawnictwa Zielona Sowa oraz autora książek o Wikingu Tappim Pana Marcia Mortka możemy mówić o przedszkolu imienia Wikinga Tappiego, a za zgodą Pani Marty Kurczewskiej – grafik możemy posługiwać się wizerunkiem dzielnego wikinga oraz innymi bohaterami książek, które pojawią się  na elewacji przedszkola. Jest to dla nas duża radość jako miasta historii promującego od lat produkt turystyczny jakim jest Festiwal Słowian i Wikingów stąd też nazwa dla przedszkola jest „strzałem w 10 – tkę” – mówi Małgorzata Wójcik, zastępca Burmistrza Wolina.