Sąd Apelacyjny w Szczecinie utrzymał wyrok dla porywaczy 12-letniej dziewczynki z Golczewa. Decyzja zapadła w czwartek po godz. 13. Skazany kilka miesięcy temu na 15 lat więzienia Ryszard D. chciał obniżenia kary. Sąd się na to nie zgodził. Wyrok jest prawomocny.

W marcu 2017 roku Ryszard D. i Elżbieta B. porwali dziewczynkę w Golczewie. Pół roku temu zostali skazani na 15 i 7 lat więzienia. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Zgodnie z pierwszym wyrokiem, mężczyzna ma odbywać karę w systemie terapii dla osób z zaburzeniami preferencji seksualnych. Będzie mógł wyjść z więzienia nie wcześniej niż po 13 latach. Będzie też musiał leczyć się w zakładzie psychiatrycznym. Na 10 lat zostały mu odebrane prawa publiczne i usłyszał zakaz przebywania w pobliżu osób małoletnich przez 15 lat.

Ten wyrok był nieprawomocny. Ryszard D. odwołał się od niego. W czwartek Sąd Apelacyjny zdecydował, że utrzyma karę. Sąd wprowadził tylko jedną zmianę. Oskarżony po odbyciu kary nie będzie mógł zbliżać się do osób małoletnich na odległość nie mniejszą niż 10 metrów. Oskarżony przyjął wyrok spokojnie. Jego wspólniczki nie było w czwartek w sądzie.

źródło:
GS24.pl