Dzisiaj do Sejmu trafiła uszczelniająca zasady przyznawania dodatku węglowego – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Zasady przyznawania dodatku energetycznego będą takie same dla nowych rozwiązań, jak i dla działających już dopłat do kupna węgla. Zarówno w przypadku dodatku energetycznego jak i węglowego obowiązywać będzie zasada – jeden adres, jeden dodatek.

Tuż po uchwaleniu ustawy samorządy zaczęły sygnalizować, że wiele osób zgłasza kilka rodzin w jednym miejscu jako osobne gospodarstwa. Politycy zauważyli problem i ministerstwo klimatu i środowiska opracowało uszczelnienie przepisów tak, by jedna rodzina nie mogła brać 3 dodatków węglowych na 3 rzekomo osobne gospodarstwa domowe

Zasady przyznawania dodatku energetycznego będą takie same dla nowych rozwiązań, jak i dla działających już dopłat do kupna węgla. Zarówno w przypadku dodatku energetycznego jak i węglowego obowiązywać będzie zasada – jeden adres, jeden dodatek.

Dodał, że zostanie również wydłużony termin, jeśli chodzi o możliwość składania wniosków na węgiel z 30 dni do 60 dni. Jak tłumaczył, niektóre gminy nie dały rady przygotować specjalnych wniosków.