Międzyzdroje jednym z 16 miejsc w Polsce, w którym pojawi się słynna już ławka patriotyczna. Warta 100 tys. złotych instalacja zostanie sfinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Instalacje są częścią akcji reklamowej, która promuje Polskę i polskie inwestycje wspierane przez BGK. Ławeczki mają promować Program Inwestycji Strategicznych wspieranych finansowo przez państwowy bank. Pilotażowo ma ich powstać 16, a koszt budowy jednej to 100 tys. zł.

Każdy, kto chce skorzystać z ławeczki, musi jednak najpierw zapoznać się z regulaminem zawierającym aż 15 punktów. Jak się okazuje, pomysłodawcą nietypowo wyglądających instalacji ma być Kancelaria Premiera. Projektanci informują, że na ławce mogą przebywać maksymalnie 3 osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kg. Z kolei wejście i zejście na ławkę dozwolone jest i powinno odbywać się tylko za pomocą schodów, trzymając się poręczy.

Co ciekawe Ławeczki staną głównie w dużych miastach m.in. Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu czy Wrocławiu. Jedną będzie można podziwiać w Międzyzdrojach.