Komitet Wyborczy Wyborców DIALOG i ZMIANY JANA MAGDY to inicjatywa mieszkańców, których misją jest praca na rzecz stworzenia z gminy Międzyzdroje miejsca przyjaznego do życia, edukacji, rozwoju zawodowego i wypoczynku.

Nasz zespół tworzą niezależni i doświadczeni mieszkańcy. W przygniatającej większości ludzie nie będący wcześniej w żadnych władzach samorządowych. Cechuje nas poczucie odpowiedzialności, jaką chcemy wziąć po wygranych wyborach oraz nowe spojrzenie na zadania i cele stawiane przed burmistrzem i radnymi.

Decyzje, które przyjdzie nam podejmować, będą oparte na społecznym dialogu. Chcemy cierpliwie wyjaśniać i uzasadniać planowane działania oraz wsłuchiwać się w głosy wszystkich mieszkańców naszej gminy. Na naszych listach wyborczych znajdziecie Państwo następujących kandydatów:    

 1. Okręg 1 – Marek Solarski
 2. Okręg 2 – Andrzej Mleczko
 3. Okręg 3 – Jerzy Baczyński
 4. Okręg 4 – Janusz Szafranowicz
 5. Okręg 5 – Rafał Wolny
 6. Okręg 6 – Jarosław Mazur
 7. Okręg 7 – Jacek Tylkowski
 8. Okręg 8 – Tomasz Gąsowski
 9. Okręg 9 – Wojciech Krupiński
 10. Okręg 10 – Michał Szweik
 11. Okręg 11 – Bernadetta Kujda
 12. Okręg 12 – Łukasz Szumlewski
 13. Okręg 13 – Mariusz Samołyk
 14. Okręg 14 – Marian Kiszkunas
 15. Okręg 15  – Julianna Rogowska

W tegorocznych wyborach samorządowych po raz pierwszy zagłosuje pokolenie urodzone w XXI wieku, dlatego nasz program to także symboliczna oferta dla „Pokolenia 21”, by miało szansę pozostać w przyszłości dumnymi mieszkańcami i ambasadorami gminy Międzyzdroje.

Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie oraz rozmowy z mieszkańcami, sąsiadami, ekspertami w wielu dziedzinach, przedstawicielami instytucji i firm, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę programową, na realizację, której w dniu 21 października 2018 roku, przy urnie wyborczej chcemy podpisać kontrakt. Kontrakt, z którego potrafimy się wywiązać w nowej pięcioletniej kadencji.

 • Koniec z wysoką zabudową w Międzyzdrojach – zatrudnimy eksperta odpowiedzialnego za nadzór  i stworzenie wizji urbanistycznego rozwoju gminy.
 • Termy Międzyzdroje – rozpoczniemy procedury i realizację strategicznej dla naszej gminy i regionu inwestycji.
 • Bezpieczna gmina – wdrożymy monitoring całej gminy, który zapewni mieszkańcom bezpieczeństwo i szybki przekaz informacji.
 • Czyste Powietrze – wykorzystamy możliwości rządowego programu bezzwrotnych dotacji na wymianę źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem i termomodernizację domów.
 • Last Mile – wdrożymy projekt zrównoważonej mobilności na obszarze ostatniej mili w regionach turystycznych (Program Interreg Europa),
 • Bezpłatna eko – komunikacja i budowa parkingów miejskich – ograniczymy ruch samochodowy w centrum miasta.
 • Inwestycje drogowe – zintensyfikujemy wykorzystanie środków zewnętrznych z programów rządowych, środków inwestorów oraz środków własnych.
 • Niższe ceny za wywóz nieczystości – przekażemy zadanie własnej spółce miejskiej powstałej z połączenia ZWiK i ZOŚ.
 • Spółki stop – ograniczymy ilość spółek i wstrzymamy rozwój kolejnych, nieuzasadnionych finansowo, tworzonych wyłącznie dla sprzymierzeńców władzy (np. spółka sportowa).
 • Międzyzdrojska Karta Mieszkańca – obniżymy koszty życia i usług dla wszystkich mieszkańców.
 • Pakiet Zdrowotny – sfinansujemy szczepienia dla mieszkańców gminy m.in. przeciw grypie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, tężcowi, wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).
 • Śniadanie na start – wprowadzimy program bezpłatnych zdrowych śniadań dla każdego ucznia.
 • Rozbudujemy i wyremontujemy szkołę przy ul. Leśnej – jedno miejsce edukacji dla wszystkich dzieci w Międzyzdrojach.
 • Bezpłatne i nowoczesne przedszkole – rozbudujemy i wyposażymy przedszkole, a także oddział żłobkowy oraz zniesiemy opłaty za korzystanie z nich dla stałych mieszkańców gminy.
 • Kids Zone – stworzymy wakacyjną strefę opieki i aktywności dla dzieci, zapewniającą rodzicom komfort pracy i prowadzenia działalności gospodarczej w sezonie.
 • Program Mieszkania Dla Rodzin (MDR) – przyspieszymy realizację kolejnych inwestycji MTBS, dbając o ich sprawiedliwy i czytelny przydział.
 • Wielofunkcyjna sala sportowa przy szkole podstawowej w Wapnicy – zrealizujemy inwestycję korzystając z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki lub Urzędu Marszałkowskiego.
 • Startup Międzyzdroje – w obiekcie szkolnym przy ul. Kolejowej stworzymy inspirujące przestrzenie coworkingowe, warunki do rozwoju startupów, akceleracji i wspierania naszych przedsiębiorców przyszłości. Wiemy jak przygotować wszystko, czego potrzebuje nasza młodzież, by móc skupić się na  własnym rozwoju i mieć możliwość dołączenia do międzynarodowej społeczności i firm. Startup Międzyzdroje to także przestrzeń do działalności miejskich i gminnych stowarzyszeń, klubów i organizacji, z możliwością wsparcia administracyjno-księgowego.
 • Małe inwestycje – wielka sprawa – wzorując się na sprawdzonych rozwiązaniach w sołectwach naszej gminy, wydzielimy część budżetu Międzyzdrojów, o której przeznaczeniu decydować będą mieszkańcy.
 • Internet dla wszystkich rozwiniemy gminną sieć szerokopasmową.
 • Wybieram Wyspę Wolin (WWW) – rozwiniemy współpracę z Wolińskim Parkiem Narodowym i gminami powiatu kamieńskiego w celu realizacji wspólnych zadań inwestycyjnych i marketingowych w tym m.in budowy ścieżek rowerowych, biegowych i nordic walking.

Nasza kampania wyborcza to osobiste rozmowy z mieszkańcami, ponieważ dokładnie tak działamy i będziemy działać w przyszłości jeśli nam Państwo zaufacie. Jedynie otwarty dialog i pełna akceptacja zmian przez mieszkańców zagwarantują naszej gminie harmonijny rozwój i poprawę jakości codziennego życia. Dlatego nie będziemy stosować żadnych efekciarskich zagrywek. Chcemy rozmawiać ze wszystkimi mieszkańcami bez wyjątku, dlatego będziemy prosić o Państwa zaufanie i udział w wyborach osobiście, w ramach kampanii od drzwi do drzwi.

źródło:
KW Jana Magdy Dialog i Zmiany