City break, zajęcia na uczelni albo ważna prezentacja przed zespołem, nad którą pracowałeś wieczorem na domowym laptopie? Na pewno przy Ci się wygodny i pojemny plecak! Jak wybrać taki, który świetnie sprawdzi się w wielkim mieście?

Idealny plecak miejski ‒ kiedy może się przydać?

Jeśli mieszkasz w mieście, najpewniej żyjesz w biegu. Przemieszczasz się komunikacją miejską z jednego budynku uczelni do kolejnego, położonego na drugim końcu miasta? A może wykonujesz kreatywny zawód jako wolny strzelec i każdego dnia jedziesz z laptopem na plecach do wynajmowanego biura? We wszystkich codziennych sytuacjach plecak do miasta okazuje się idealnym akcesorium na książki, zeszyty, notatnik, kalendarz czy laptop. Z pojemnego plecaka miejskiego, z dużą liczbą kieszonek zewnętrznych i przegródek w komorze głównej, zadowoleni będą studenci. Te same cechy plecaka miejskiego doceni każdy, kto do pracy nosi ze sobą laptopa albo wiele różnych dokumentów.

Plecak do miasta jest też ważnym atrybutem turysty. Jeżeli nie wyobrażasz sobie miesiąca bez krótkiego city break do jednej z europejskich stolic albo w trakcie wakacji stawiasz przede wszystkim na zwiedzanie zabytków i korzystanie z atrakcji turystycznych przybliżających historię i kulturę odwiedzanego miejsca, pojemny bagaż z wieloma kieszeniami będzie dla Ciebie najlepszym towarzyszem.

Najważniejsze cechy plecaka miejskiego

Nie istnieje jeden idealny plecak miejski, bo najlepszy dla Ciebie to taki, który po prostu odpowiada wszystkim Twoim oczekiwaniom. Jeśli jesteś freelancerem, który potrzebuje bezpiecznego plecaka na laptopa, musisz poszukać modelu z wyściełaną przestrzenią na komputer przenośny. Z kolei studentowi zazwyczaj bardzo przydają się przegrody w głównej komorze, które pozwalają na rozdzielenie książek, kserówek i notatek, a przy okazji ułatwiają równomierne rozłożenie ciężaru.

Na jakie uniwersalne cechy plecaka miejskiego musisz zwrócić uwagę? Kluczowe są: odpowiedni stelaż i szelki z możliwością regulacji. Dzięki nim plecak będzie doskonale dopasowany do Twojej sylwetki, kręgosłup ochroniony przed przeciążeniami, a ciężar równomiernie rozłożony na obu ramionach. Najlepsze marki, takie jak Deuter, projektują plecaki dostosowane do płci i wzrostu. Plecaki Deuter z literami SL w nazwie modelu są zaprojektowane zgodnie z anatomią kobiecego ciała ‒ paski na biodrach i klatce piersiowej są odpowiednio wyprofilowane, a sam plecak jest węższy i krótszy. Niemiecka marka produkuje także plecaki dla wysokich osób o wzroście powyżej 185 cm ‒ litery EL oznaczają, że plecak jest wyższy niż typowe modele z katalogu tej znanej marki.

Pamiętaj także o kapryśnej pogodzie albo szybkim zachodzie słońca, które może zaskoczyć Cię w drodze do pracy i podczas zwiedzania. Ważna jest powłoka chroniąca przed zamoknięciem (np. impregnacja DWR) i odblaskowe detale plecaka, możesz także kupić odrębny pokrowiec przeciwdeszczowy i odblaskowe breloczki.

Wybieramy plecak miejski dla niej i dla niego. Polecane marki

Oferta sprawdzonych plecaków do miasta, które w trakcie urlopu można traktować też jako bagaż turystyczny, obejmuje wiele znanych marek wartych zaufania. Plecaki miejskie dla kobiet i mężczyzn oferują m.in. Deuter, Black Diamond, Fjallraven, The North Face, Patagonia, Helly Hansen i Jack Wolfskin. Modele dla pań i panów różnią się nie tylko wielkością oraz wyprofilowaniem pleców i systemu nośnego (szelek), lecz także kolorystyką i deseniami.

Plecak miejski musi odpowiadać wszystkim Twoim życiowym rolom. Wygodny, wodoodporny i dostosowany do Twojej sylwetki plecak do miasta od zaufanego producenta będzie służył latami!