Po raz czwarty w Kamieniu Pomorskim, Powiatowy Urząd Pracy wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych organizują targi prace połączone z targami edukacji.
– Zorganizowanie targów jest bardzo ważnym przedsięwzięciem oraz okazją do zaprezentowania wizerunku miasta, przedsiębiorców, firm, szkół oraz różnorodnych instytucji z regionu, jak również z całej Polski. W ubiegłorocznych targach wzięło udział wiele podmiotów, co zaowocowało wzajemną współpracą i pozwoliło sądzić, że jest to ważne wydarzenie nie tylko dla Kamienia Pomorskiego. – podkreśla Anna Kowalska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
Targi Pracy i Edukacji dają możliwość zaprezentowania wystawców, ich ofert, umożliwiają zaspokojenie bieżących potrzeb kadrowych, ukazują nowe perspektywy, wspierają rozwój kariery oraz kreują przyszłość zawodową młodzieży. Wszyscy uczestnicy mają sposobność uzyskania kompleksowych informacji dotyczących form wsparcia realizowanych przez WUP i PUP.
Targi odbędą się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamieniu Pomorskim.
11 komentarzy
Asia mówi:
kwi 2, 2019
o godzinie 0:10
Strata czasu, pracy tam raczej nie znajdziecie.
Anonim mówi:
kwi 2, 2019
o godzinie 23:06
Skad wiesz? Spotkac sie pogadac zawsze można. Niektorzy maja kredyty więc placa poki co ile mogą. Mam nadzieję, że to juz czas poinformować, że flacja in to mit.
Anonim mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 22:18
Chillpay worldwide welcome.
Anonim mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 19:40
widze tam pana Marka czyżby tez szukał juz pracy?
Anonim mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 20:29
Hahaha
Anonim mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 21:26
wg mnie powinien.
Anonim mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 18:13
Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązek dbania oraz ponoszenia odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy. Pracodawca musi więc skierować pracownika na badania wstępne. Zgodnie z art. 229§ 4 Kp pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Należy także podkreślić, że pracownik zgłasza się na takie badania ze skierowaniem wydanym przez pracodawcę.
Badanie lekarskie kończy się wydaniem orzeczenia lekarskiego, w którym lekarz stwierdza brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na określonym stanowisku pracy, albo przeciwwskazania zdrowotne do pracy na określonym stanowisku pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest również przechowywanie takiego zaświadczenia lekarskiego w aktach osobowych pracownika. Ponadto pracodawca musi mieć podpisaną umowę z jednostką medycyny pracy do której będzie kierował na badania swoich pracowników.
Warto również zaznaczyć, że zgodnie z art. 229 § 6 Kp badania wstępne przeprowadza się na koszt pracodawcy.
Grzegorz mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 11:54
Ja też w tamtym roku byłem i nic ciekawego, lepiej jechać na targi pracy do Szczecina, ja byłem w tamtym roku i dostałem pracę. Fakt, że Szczecin daleko od Kamienia, ale 2500 netto do kieszeni wpadnie.
gość mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 10:21
EMC się wystawia?
Anna mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 10:17
Ja jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy 2 lata i nie dostałam żadnej propozycji pracy, oprócz jednego stażu sześciomiesięcznego, który odbyłam. Byłam w tamtym roku na tych targach, dużo ofert nauki dla uczniów, a zero konkretnej pracy.
Klementyna mówi:
kwi 1, 2019
o godzinie 10:15
Ciekawe ile osób znajdzie pracę po tych targach?