Hanna, Zuzanna i Julia oraz Antoni, Jakub, Aleksander i Jan – to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2018 roku w województwie zachodniopomorskim. Ranking opublikowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało ranking najpopularniejszych imion w Polsce. Z danych tych wynika imię najczęściej nadane dziewczynkom w 2018 roku to Zuzanna. Aż 8 866 urodzonych w 2018 roku dziewczynek zostało tak nazwanych. W Zachodniopomorskiem na I miejscu uplasowały się jednak Hanny (412). Za nimi zaś były Zuzanny (367) i Julie (359).

Natomiast najrzadziej nadawanymi w Zachodniopomorskiem przez rodziców imionami żeńskimi były m.in.: Abigail, Alia, Amelie, Amy, Beata, Emily, Freja, Melissa, Nelia, Tosia, Zoya. Każde z nich otrzymały dwie dziewczynki.

Najpopularniejszym męskim imieniem w 2018 roku był Antoni. Nadano je aż 9 329 chłopcom – a w województwie zachodniopomorskim 373. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się zaś imiona: Jakub (333) i ex aequo Aleksander oraz Jan (po 324).

Najrzadziej, bo tylko dwa razy, nazwano w 2018 roku chłopców m.in.: Aaron, Alek, Antek, Artem, Gniewomir, Kaj, Kaspian, Kevin, Leonardo, Sami, Theo i Xavier.