Inauguracja cyklu “Kamieńskich Zachodów Słońca na leżakach” już w ten weekend. Wszystko rozpocznie się od koncertu muzyki brazylijskiej – Eduardo Pinheiro Quartet na kamieńskiej Marinie. 

9 czerwca o godzinie 19 na Alei Mistrzów Żeglarstwa odbędzie się koncert promujący nowy album „Memoria – taste of time”, który odzwierciedla życiowe doświadczenia, wspomnienia i całą muzyczną podróż Eduarda Pinheiro, delikatnie wplatając elementy muzyki brazylijskiej z subtelnymi nutami jazzu, muzyki klasycznej i muzyki świata.

Produkcja jego trzeciego albumu równoważy wirtuozerię z prostotą. Bogata w kompozycje nasycone uduchowionymi rytmami dziedzictwa afro-brazylijskiego, celebruje różnorodność, zachęca do kontemplacji i jest wyrazem artystycznej tożsamości Pinheiro.

Eduardo Pinheiro, urodzony w Belo Horizonte w Brazylii, mieszka w Dreznie, w Niemczech od 2017 roku. Zdobył uznanie dzięki mistrzostwu gry na gitarze i licznym wyróżnieniom, w tym nagrodom BASF Schwarzwald Eco Prize i MIMO Instrumental. Dzięki swojej muzycznej podróży po Ameryce Południowej, Europie i Afryce, kompozycje Pinheiro niezmiennie cieszą się uznaniem międzynarodowej publiczności.

W kwartecie wystąpią:
Eduardo Pinheiro (BR/DE, Drezno): gitara, wokal
Samuel Passos (BR/ES, Barcelona): kontrabas, wokal
João Ranieri (BR/DE, Köln): perkusja
Martin Hirsch (DE, Drezno): klarnet

Po koncercie będzie można zakupić album w oldschoolowym, limitowanym wydaniu płyty winylowej!