Niedziela 5 czerwca 2022 roku. Już od wczesnego ranka ciepła, słoneczna pogoda zachęcała do spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Tak się też stało w przypadku dzieci-zawodników biorących udział w zorganizowanej przez Zarząd Koła PZW nr 23 „WOBLER” w Kamieniu Pomorskim imprezie wędkarskiej dla dzieci.

Ok. godz. 9.00 parking przy rzece Świniec zapełnił się uczestnikami imprezy. Wszyscy wyposażeni jak na wędkarzy przystało, stawili się gromadnie i nie mogli doczekać się startu. Jak przystało na prawdziwe zawody wędkarskie, wszystko odbywało się zgodnie z regulaminem. Jak to zwykle na zawodach bywa, najpierw odprawa techniczna prowadzona przez Prezesa Koła kol. Tomasza Czekałę. Dla niektórych były to zupełnie nowe rzeczy, dla innych przypomnienie zasad, bo część dzieci brała udział we wcześniejszych edycjach tej imprezy. Z radością odnotowaliśmy fakt, iż każdego roku na zawodach pojawiają się nowe twarze, co jest potwierdzeniem słuszności decyzji o organizacji tego rodzaju imprez.

Po losowaniu numerów startowych zawodnicy wyposażeni przez organizatorów w „słodki” zestaw startowy i coś do picia wyruszyli na stanowiska. Czas przeznaczony na łowienie wynosił 1,5 godziny. O godz. 10.00 sygnał dźwiękowy oznajmił początek łowienia. Po 90 minutach Komisja Sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Tym razem rzeka Świniec nie była zbyt łaskawa dla startujących, ważniejszy był jednak zupełnie inny aspekt. Spędziliśmy razem czas nad wodą przy pięknej aurze, w miłym towarzystwie. Ryby są oczywiście ważne, ale nie najważniejsze. Po ważeniu ryb, dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na kiełbaskę z grilla, no i oczywiście na coś słodkiego.

Ogłoszenie wyników było najbardziej ekscytującym momentem tej części imprezy. Tuż przed ich ogłoszeniem powitaliśmy na naszej wędkarskiej imprezie Burmistrza Gminy Kamień Pomorski, Pana Stanisława Kuryłło. Pan Burmistrz od lat wspiera w różny sposób działalność Koła „WOBLER”, przyjmując honorowy patronat lub udzielając pomocy w organizacyjnych pracach Koła. Przy okazji za wsparcie serdecznie dziękujemy. Impreza wędkarska była rozgrywana w dwóch kategoriach: „Największa ryba” i klasyfikacja pucharowa czyli punktowa.

Wszystkie dzieci biorące udział, niezależnie do wyników zostały uhonorowane nagrodami, pamiątkowymi dyplomami, medalami, korkowymi podkładkami z logo Koła oraz rzeczowymi upominkami wędkarskimi. Puchary, nagrody, dyplomy i upominki wręczał gość honorowy Pan Burmistrz Stanisław Kuryłło. W czasie zawodów doszło do niecodziennej sytuacji, za którą jeden z naszych młodych zawodników Wojtek Celoch, został uhonorowany nagrodą fair play, którą w postaci torby wędkarskiej wręczył Prezes Koła.

W kategorii „Największa ryba” tryumfował Jakub Knuth, łowiąc okonia 23cm. W imprezie wzięło udział 42 zawodników (dziewcząt i chłopców) w wieku do 14 lat. Zawodników punktujących, czyli takich, którzy złowili wymiarowe ryby było dziesięcioro.

Wyniki poszczególnych zawodników:
I miejsce – Oleksandr Kapitaniuk 300 pkt.
II miejsce – Zuzia Rząsa 270 pkt.
III miejsce – Ksawery Franczak 135 pkt.
IV miejsce – Jakub Knuth 130 pkt.
V miejsce – Kaja Skrzypczak 100 pkt.
VI miejsce – Wojtek Szymczyk 80 pkt.
VII miejsce – Paweł Małysza 75 pkt.
VIII miejsce – Hubert Szłapa 60 pkt.
IX miejsce – Tobiasz Cybulski 30 pkt.
X miejsce – Alan Szłapa 20 pkt.

Pozostali zawodnicy, którzy wzięli udział w naszej imprezie:
1. Oliwier Rozpendkowski
2. Nina Rozpendkowska
3. Piotr Rzepecki
4. Karol Turek
5. Martyna Opiła
6. Mariusz Opiła
7. Mikołaj Gan
8. Adam Karkut
9. Alan Jakubcewicz
10. Jacek Siomka
11. Mikołaj Latwiec
12. Laura Latawiec
13. Dorian Stochniałek
14. Paweł Małysza
15. Igor Siudmak
16. Dariusz Jańczak
17. Bartosz Nowak
18. Rusłan Tyriszkin
19. Wojciech Celoch
20. Nina Pietrzak
21. Robert Maciejewski
22. Maksymilian Bartos
23. Martyna Zawiasa
24. Julia Knuth
25. Jakub Małolepszy
26. Michał Białek
27. Wiktor Majtas
28. Patryk Janeczko
29. Tymon Zaręba
30. Martyna Adamczak
31. Wiktor Adamczak
32. Alicja Rzepecka

Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za przyjęcie naszego zaproszenia na wędkarską imprezę. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych, ciekawych wakacji i mamy nadzieję na spotkanie w następnym roku. Dziękujemy również kolegom z Koła „WOBLER”,, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia imprezy, oraz Rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu stanowisk dla dzieci. Zarząd Koła PZW nr 23 „WOBLER” w Kamieniu Pomorskim.

Z kronikarskim i sędziowskim pozdrowieniem
Bogdan Milczarski

źródło:
Koło PZW nr 23 „Wobler”