„Czy Pani/Pana zdaniem w Polsce, w związku z konfliktem rządu z Komisją Europejską, powinno odbyć się referendum ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej?” – takie pytanie przeprowadziła jedna z sondażowni na zlecenie ogólnopolskiego portalu infromacyjnego. 

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy konsekwentnie zapewniają, że – mimo napięć w stosunkach z Komisją Europejską – nie ma mowy o planach wyjścia z Unii Europejskiej. Polexit jest fake newsem, pomysłem opozycji na zwiększenie poparcia społecznego, na integrację swojego zaplecza, ale przede wszystkim na jego rozszerzenie. Zapewniam państwa, że nie ma żadnego planu polexitu – przekonywał w RMF FM prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jestem przeciwko polexitowi i to tak bardzo twardo, zresztą przeciwko temu jest 90 proc. społeczeństwa. W ogóle nie ma o czym mówić – dodał.

Polexit fake newsem nazywał również premier Mateusz Morawiecki. To kolejne wielkie kłamstwo Tuska, które Polacy doskonale rozpoznają, i właściwie powiedziałem, że polexit to fake news, ale polexit to nie jest zwykły fake news, polexit to wasze ordynarne kłamstwo – mówił w czwartek w Sejmie szef rządu. Polexit to jest kłamstwo, bo PO której brakuje wyobraźni, programu, potrafi się opierać tylko o kłamstwa – dodał.

Powaga tej Izby powinna obowiązywać; tak jak np. nie powinniśmy w tej Izbie dyskutować o tym, czy istnieje wielki potwor z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak polexit, jest to chora wyobraźnia waszych PR-owców, która to stworzyła – tłumaczył Morawiecki.

Czy Pani/Pana zdaniem w Polsce, w związku z konfliktem rządu z Komisją Europejską, powinno odbyć się referendum ws. przynależności Polski do Unii Europejskiej?

Zobacz wyniki