43 osoby, w tym 11 kobiet, ukończyły II bieg IV edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zawodnicy mieli do pokonania ok.6680 m ścieżkami leśnymi pomiędzy Dziwnówkiem a Łukęcinem. Zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa (25,55 min.) przed Dawidem Różańskim z Dziwnowa (26,07 min.) i Tomaszem Magalskim (26,29 min.) reprezentującym Klub Biegacza z Kamienia Pomorskiego. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Joanna Paczyńska (31,11 min.) z Goleniowa(31,11 min.), która na mecie wyprzedziła Dorotę Kowalską– KB Kamień Pom. (31,16 min.) i Katarzynę Ogrodowicz– również z KB Kamień Pom (31,44 min.).

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

K3 Joanna Paczyńska (31,11 min.) Goleniów

K4 – Anna Sidorkiewicz (32,26 min.) KB Kamień Pom.

K5 – Dorota Kowalska (31,16 min.)  KB Kamień Pom.

M1 – Adrian Śremski (28,55 min.) LUKS „Bałtyk” Dziwnów

M2 – Łukasz Szymański (25,55 min) Pobierowo

M3 – Tomasz Magalski (26,29 min.) KB Kamień Pom.

M4 – Przemysław Troszczyński (27,38 min.) Bracia Troszczyńscy Łukęcin

M5 – Zdzisław Kowalski (29,02 min.) KB Kamień Pom.

M6 – Jan Wolf (34,30 min.) KB Kamień Pom.

M7 – Jerzy Loba (39,20 min.) LUKS „Bałtyk” Dziwnów

LUKS „Bałtyk” Dziwnów, organizator Dziwnowskiej Ligi Biegowej, serdecznie dziękuje niezawodnym strażakom OSP Dziwnów: Sylwii Cieślak – Kruszewskiej, Włodzimierzowi Heweltowi i Krystianowi Skuzie za pomoc techniczną, Małgosi Janawie za obsługę biura zawodów i dokumentację fotograficzną oraz pani Wiesi Kasabule za pomoc w przygotowaniu pucharów i dyplomów.

Kolejny bieg odbędzie się 28 kwietnia na trasie liczącej ok. 6940 metrów: Międzywodzie – Międzywodzie. Ze względu na remont drogi z Międzywodzia do Dziwnowa zmieniliśmy trasę, zachowując taki sam dystans. Zapisy od 9.30, start o 10.00 przy OW Wellness Spa Marena w Międzywodziu. Serdecznie zapraszamy.