Wójt Radosław Drozdowicz oraz przedstawiciele firmy PRD Nowogard postawili dziś przysłowiową kropkę nad „i” parafując umowę na realizację asfaltowego odcinka drogi Jatki – Bedzieszewo – Kępica. Ponad 6 kilometrowy odcinek jezdni pojawi się w niespełna dwa lata. 

Niemożliwe stanie się faktem! Przez ponad 30 lat samorządu nikt nawet nie marzył o asfaltowym odcinku drogi Jatki-Będzieszewo-Kępica. Dziś uroczyście przy udziale Dyrektor Regionalnej ds. Inwestycji Strategicznych BGK Anna Pawlak, Radnego Powiatowego Jarosława Pawlusia, Radnych Gminy i Sołtysów podpisałem umowę na jej wykonanie. Inwestycja ta ma stać się impulsem do pobudzenia południowej części Gminy, w której będzie mogło rozwinąć budownictwo i transport. Nigdy w historii naszego samorządu nie udało się pozyskać 95% dofinansowania. Ponad 6 kilometrowy odcinek drogi, w całości zaprojektowany i wybudowany przez firmę PRD z Nowogardu ma powstać w niespełna dwa lata – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.

Budowa południowej obwodnicy Świerzna będzie realizowana w ramach Rządowego programu Polski Ład. Zadanie które zrealizuje firma PRD Nowogard pochłonie blisko 8 mln złotych z czego 95% to dofinansowanie zewnętrzne. Co warte podkreślenia, roczny budżet Gminy Świerzno wynosi 20 mln złotych.