To historyczny moment. W gminie Świerzno planuje się budowę nowych mieszkań. Rada Gminy Świerzno, na wniosek wójta Radosława Drozdowicza, podjęła uchwałę o przystąpieniu do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej spółki „KZN Bałtyk” działającej w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości. Oznacza to, że w gminie Świerzno planuje się wybudować mieszkania o umiarkowanym czynszu.

Dla kogo jest SIM? – dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednakże ich dochody są za niskie na zaciągniecie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Brak mieszkań to jeden z głównych problemów naszej gminy. O wejście do tej spółki zabiegałem bardzo długo. Gmina Świerzno otrzyma 3 000 000 złotych rządowego wsparcia, jako wkład własny w projekt budowy mieszkań. Zgodnie z założeniem spółki, mieszkania, działające na zasadach byłych TBS-ów, planowo będą wybudowane za 3 lata. Na tym etapie w ministerstwie są już analizowane dostępne lokalizacje w naszej gminiewskazuje Wójt Radosław Drozdowicz.