Międzyzdrojscy harcerze i zuchy z X Szczepu „Gniazdo” ZHP wzięli udział w XXVII Rajdzie Harcerskim „Gryf” w Szczecinie, którego organizatorem był Hufiec ZHP Szczecin. Rajd miał formułę jednodniową i jego głównym założeniem było poznanie przez uczestników miejskich tajemnic i zgłębianie wiedzy historycznej miasta. Uczestnicy rajdu podzieleni byli na patrole rajdowe: zuchowy i harcerski, po 10 osobowe + 1 opiekun. 

Zuchy miały za zadanie poznać miejsca i historie tych miejsc oraz wykonać rajdowe zadania. Harcerze na trasie mieli za zadanie odwiedzić miejsca związane ze szczecińskim światem nauki. Punkty zlokalizowane były przy szczecińskich uczelniach wyższych, a w realizowaniu zadań rajdowych było wymagane od nich użycie wyobraźni i kreatywności! Jednym z punktów na przykład była wizyta w Muzeum Techniki, która była dla wszystkich harcerzy wielkim przeżyciem. Na pozostałych punktach realizowali zadania z takich dziedzin jak: matematyka, chemia, medycyna, malarstwo, ekologia czy informatyka.

Na zakończeniu podsumowującym XXVII Rajd Harcerski „Gryf” w Szczecinie podano punktację z której wynikało, że całkiem nieźle sobie poradziły z rajdową rywalizacją  międzyzdrojskie drużyny szczepowe. Patrol rajdowy harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej „Orlęta” w Międzyzdrojach zajęli miejsce tuż za podium, a zuchy z 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki” w Międzyzdrojach zajęli całkiem niezłe miejsce za udział. 

Bardzo dziękujemy Hufiec ZHP Szczecin za pomoc oraz wsparcie podczas rajdu i do zobaczenia za rok na rajdzie. 

Czuwaj!
Komenda X Szczepu „Gniazdo” ZHP